پرده

/

پرده

در ساختمان ها و فضاهای مختلف معمولا جهت جلوگیری از ورود نور خورشید از انواع پوشش های موقت که با خواص و شکل و رنگ های متعدد موجود هستند استفاده می گردد.

انواع پرده
پرده کرکره ای

این نوع پرده بصورت پره های افقی باریک ( حدود یک الی چهار سانت ) و منظم که با نوارهای وسط و کناره متصل هستند و هدایت و بالا و پایین حرکت کرده و در دونوع چوبی و فلزی در بازار موجود می باشند و گاها بصورت چاپی و با استیکر هم قابلیت تولید دارند.

پرده لوردراپه

نوعی کلاسیک از پرده ها این گونه هستند که بصورت نوارهای عمودی با عرض حدود ده تا پانزده سانت گاها بصورت چاپی و با استیکر هم قابلیت تولید دارند و توسط آویز های کناری حرکت می کنند.

پرده شید رول

این نوع پرده بصورت تصویری یک پارچه با تنوع بیشمار و کن نظیر تولید می گردد که عمودی از نوار بالا آزاد شده و به طرف پایین حرکت میکند.

پرده زبرا

یکی از جدیدترین مدل های پرده،.. پرده های مکانیزم دار آستر و رویه دار است که به زبرا و شب و روز معروف هستند. جنس پرده زبرا از تور و پارچه که به صورت راه راه یک در میان ( زبرا به معنی راه راه ) یکی در میان پارچه و تور و یا دو لایه که زیرین آستر است و رویه تور با ظرافت بافته شده است و با بالا و پائین کردن پرده در نتیجه جابجایی نوارهای پرده میتوان مقدار نور عبوری از پرده را به صورت دلخواه از ۱۰ تا ۵۰ درصد تنظیم نمود و در صورت نیاز میتوان پرده را کامل در قاب بالای پرده جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.

تنوع بیشمار طرح های پرده ها

می توان گفت تنوع طرح ها و رنگ ها در مدل های پرده به وسعت تمام طرح های دنیا است چرا که به دلیل پارچه ای بودن امکان چاپ هر نوع طرحی بر روی این پرده ها وجود دارد.

می توان گفت این نوع پرده ترکیبی از پرده شید رول، پرده کرکره و پرده توری است.