چوب روس

/

نکات مثبت چوب روسی

شاخص‌ترین مشخصه‌ی چوب روسی را می توان در استحکام این چوب مشاهده کرد. علاوه بر آن انعطاف‌پذیری و خاصیت ارتجاعی بالا نیز یکی دیگر از مشخصات چوب روسی به شمار می‌رود.

یکی از مهم‌ترین مشخصات چوب روسی این است که میزان ترک خوردگی آن پس از خشک شدن، برخلاف بسیاری از چوب‌های دیگر ناچیز است. در واقع یکی از دلایلی که از این چوب در صنعت مبلمان یا برای طراحی و ساخت ابزارآلات ظریف و تزئینی استفاده می‌شود، همین موضوع است.

از جمله مفیدترین مشخصات چوب روسی که در نجاری بسیار کاربرد دارد راحتی سمباده زدن آن است. این خصلت کاربردی را می‌توان به انعطاف‌پذیری کامل این چوب در برابر میخ و چکش نیز تعمیم داد. به این معنی که هنگام میخ زدن بر چوب روسی دردسر کمتری را در مقایسه با سایر اقسام چوب تجربه خواهید نمود. این امر به دلیل سختی مناسب چوب روسی رقم می‌خورد. در سوی مقابل این گونه‌ی خاص چوب از سختی قابل توجهی برخوردار است. به این معنی که در برابر از هم گسیختگی و شکست مقاومت نسبتا بالایی از خود به نمایش می‌گذارد.

به لحاظ پیچش نیز چوب روسی از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است. شاید به همین دلیل باشد که از این گونه‌ی خاص چوب برای ساخت آثار هنری استفاده می‌شود.

 

کاربرد های چوب روسی

امروزه از چوب برای ازاره سازی، کف سازی‌های پارکت، قاب سازی‌های سقف و دکورسازی ها و کابینت‌های چوبی و بخصوص درهای چوبی با روکش‌های زیبا بهره کافی گرفته می‌شود. همچنین از وجود چوب برای ساختن دیوارهای جدا کننده و در مجموع انواع قالب بندی‌های کفراژ جهت کارهای بتونی و انواع داربستهای باربر و مقاوم استفاده می‌شود و به طور کلی پس از سنگ، آجر، گچ و آهک، چوب نیز یکی از مصالح بسیار موثر در امر ساختمان سازی می‌باشد.

 

انواع و اقسام چوب روس

گونه های تخته، گره، الوار از گونه های مختلف چوب های کاج، راش، بلوط و غیره

 

فرآورده های چوب روسی و چوب نراد

انواع لمبه در اندازه و برش های مختلف، دیوارکوب، پرگولا، الوار، قرنیز، ترمو وود، قاب پرده، نبشی و سایر ابزار های کناره، چوب چهارتراش، فیتیله، نبشی، چوب های قابل استفاده در سونا و استخرها، دیوارپوش های چوبی طرح دار یا شیار دار، چوب های مناسب کلبه سازی، تخته بنایی و ….

 

تأثیرات استفاده از چوب در دکوراسیون

استفاده از چوب طبیعی ( غیر مصنوعی ) علاوه بر خواص گوناگون هر چوب بر روی جسم و روان انسان؛ در محیط بعنوان یک عنصر منحصر بفرد برای ایجاد طراوت و شادابی بکار میرود .

 

ارگونومی با چوب

چوب کاج با رنگ و فرم آرامی که در دکوراسیون داخلی منزل ( دیوار کوب و سقف کاذب )، دکوراسیون خارجی و نمای ساختمان ( آلاچیق، پرگولا، حفاظ و… ) با ابعاد و شرایط متناسب با افراد و در مقیاس های مرتبط، ایجاد میکند گزینه ای ارگونومیک برای ساختمان است. بخصوص محققان و روانشناسان چوب کاج خود رنگ را برای اتاق کودکان و نوجوانان یک عامل آرامش بخش و تاثیر گذارمیدانند.

 

شکل پذیری چوب

چوب روسی به دلیل رنگ روشن و یکنواخت خود و قابلیت شکل پذیری بالا در میان چوب های مورد استفاده در نما و محوطه سازی بیشتر مورد نظر قرار گرفته است.

 

 

 

 

تایل CNC و تایل های نقش دار

تایل معرق پی وی سی بصورت ترکیبی با طلق های پلکسی به ابعاد مشابه محصول اصلی استفاده شده و شفافیت طلق پلکسی باعث می شود تا نور پردازی این محصول قابل اجرا باشد و یکی از محصولات نوظهور صنعت دکوراسیون داخلی محسوب می گردد.

 

جنس های تایل های CNC

این تایل های معرق از جنس های پی وی سی، یو پی وی سی، چوب، ام دی اف و اچ دی اف ساخته می شوند ولی نوع پی وی سی آن از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است و با استفاده از دستگاه های CNC تولید می گردد و سرعت تولید آن نسبت به سایر تایل ها پایین تر بوده و به تبع آن هزینه های تولید بیشتری دارد.

 

تنوع طرح و نقش تایل های CNC

این محصول با توجه به فرایند تولید آن ( فرزکاری توسط ماشین آلات CNC ) در هر طرحی قابل تولید می باشد و تنوع طرح و نقش آن وسیع بوده و حتی شما می توانید طرح مورد نظر خود را در ابعاد دلخواه و در دو سبک کلاسیک و مدرن سفارش دهید و قابلیت تولید دارد.

 

ابعاد و تنوع تولید و استفاده از تایل های CNC

از این محصول با ابعاد 30*30 و 60*60 و یا ابعاد و اندازه های دلخواه به و در کنار سایر محصولات سقف کاذب استفاده می شود مانند: آسمان مجازی، کشسان، کناف، تایل های گچی و پی وی سی و ام دی اف و سایر موارد می توان به همراه این محصول استفاده نمود.

لازم بذکر است که این محصول در تمام ابعاد سفارشی نیز تولید و عرضه می گردد و قابل رنگ آمیزی بوده و طرح بندی متنوعی را شامل می شود.

 

تایل های CNC با نوپردازی جذابیت بیشتری دارند

با توجه به شکل ظاهری این موارد ناگفته پیداست که این تایل به تنهایی قابل نصب نبوده و می بایست از طلق های پلکسی برای به عنوان زوج محصول در زیر آن استفاده نمود.

نورپردازی باعث افزایش زیبایی این طرح ها شده و جلوه بی نظیری به پروژه ارائه می کند. بمنظور نورپردازی بهتر و زیباتر سقف اجرا شده با این محصول میتوان از لامپ های رشته ای ال ای دی ( LED ) و اس ام دی ( SMD ) استفاده نمود. همچنین شما می توانید برای این منظور از لامپ های فلورسنت نیز استفاده نمایید.