کناف ساده و دکوراتیو

/

کناف ساده و دکوراتیو پوششی و جداکننده
کناف چیست؟

سقف و دیوار کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود. کناف بیش از 80 سال است که در کشور های صنعتی و پیشرفته و در صنایع ساختمانی اجرا می گردد. امروزه استفاده از کناف سقف در جلوه دادن به معماری داخلی و دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد.

 

مزایای کناف چیست؟

سرعت اجرایی بالا، نیاز به نیروی کار کم، هزینه پایین نسبت به دیگر سقف های کاذب، مقاوم دربرابر زلزله، سبک سازی در ساختمان، طرحهای شکیل و مهندسی و کامپیوتری ( اشکال دایره ، منحنی و غیره )

 

تأثیر کناف در دکوراسیون داخلی

همواره به سقف باید بعنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون هر اتاقی یاد شود، سقف مصالح اصلی ساختمان را می پوشاند و به اتاق جلوه ای دنج تر می دهد. بسیاری از اتاق ها سقفی ساده و بدون هیچگونه تزیین دارند نهایت تزیین این سقف ها گچبری های حاشیه سقف است اما تعدادی هم از تزیینات پیچیده مانند سقف کاذب کناف و پی وی سی استفاده می کنند که در طرح ها و شکل های بسیار متنوعی تولید می گردند. سبک های مدرن از طرح هایی با خطوط صاف و گوشه دار مانند مستطیل است در حالی که مدل های کلاسیک و سنتی همراه با اشکال انحنا دار مانند دایره و بیضی با تزئینات بیشتر هستند.

 

تطابق طرح کناف با محیط های گوناگون

قبل از انتخاب و اجرای مدل کناف سقف نکاتی وجود دارد که دانستن آنها می تواند به نتیجه ای بهتر بیانجامد. اولین چیز مشخص کردن فضایی است که می خواهید سقفش را تزئین کنید، طرح کناف برای هر اتاقی فرق می کند، مثلا طرحی که مناسب اتاق خواب است بدرد حمام، اتاق نشیمن و سایر اتاق های خانه نمی خورد. بیشتر مواقع اتاق هایی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب و در موارد کمی هم آشپزخانه توسط کناف سقف تزیین می شوند همچنین طرح هایی که در این مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد اغلب کاربردی و پیچیده تر هستند.

 

استفاده از اصول سبک های معماری در طراحی کناف

در طراحی داخلی مدرن از طرح هایی با خطوط صاف و گوشه دار مانند مربع و مستطیل بهمراه چراغ های ال ایی دی توکار ایده بسیار مناسبی است. این شکل ها می توانند هم در مرکز یا در کنارهای سقف قرار بگیرد. برای طرح های کلاسیک، کناف اکثرا دایره یا منحنی بهمراه لوستری فلزی یا کریستالی و پر زرق و برق در مرکز کاملا شایسته خانه های کلاسیک و فاخر است. این کار خصوصا در قسمت پذیرایی بسیار ثابت شده است.

یکی از ایده های جذاب در مدل سقف کناف استفاده از شکل های گوناگون چند طبقه با تفاوت های ارتفاعی و رنگ های متنوع است.

می توانید حتی سبک های گوناگون را با یکدیگر ترکیب کرده و سقفی کاملا امروزی طراحی کنید. برای مثال در کنار طرح های مستطیلی که معرف سبک مدرن هستند می توانید از کناف های گرد و دایره ای استفاده کنید. با این کار ظاهری لطیف و لذت بخش به سقف منزل خود داده اید. البته بخاطر داشته باشید که رنگ و نورپردازی سقف را باید بر اساس رنگ هایی که در خانه وجود دارند انتخاب کنید.